Германският шампион Байерн Мюнхен се наложи над Хофенхайм като гост с 2:0 в двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата. Баварците изковаха успеха си още през първото полувреме, като Джамал Мусиала бе точен в 38-ата, а след това Максим Чупо-Мотинг вкара за втори път във вратата на домакините в 38-ата минута.

Джамал Мусиала откри резултата в 17-ата минута. Веднага след това баварците стигнаха до още едно отлично положение, но Горецка направи страхотен пропуск след пас на Чупо-Мотинг, а Мусиала не успя при добавката.

Gulliver/GettyImages
45 снимки

В 38-ата минута Байерн до голяма степен ликвидира интригата, защото човекът във форма Ерик Максим Чупо-Мотинг игра на двойно със Серж Гнабри и реализира от движение след подаване на германеца отдясно.

Втората част бе спокойна и без напрежение пред двете врати. В добавеното време на мача Садио Мане стреля покрай целта.

Така Байерн събра 22 точки и е само на една от лидера Унион Берлин, който има и мач по-малко. Хофенхайм е падна до шесто място със своите 17 пункта.