Отборът на Байерн Мюнхен се наложи с 5:0 над Щутгарт в мач от 16-ия кръг на германската Бундеслига. Попаденията за баварците бяха дело на Серж Гнабри, който мушна хеттрик, и Роберт Левандовски, който с двете си попадения изравни пореден рекорд на Герд Мюлер.

Домакините стигнаха до първата опасна възможност, но Омар Мармуш прати топката встрани от лявата греда.

Баварците нямаха подобен проблем и отбелязаха при първия си по-добър шанс към вратата на противника. Сане се отличи с чудесен пас към Серж Гнабри, който с красив удар в горния десен ъгъл откри резултата.

Голеадата продължи през втората част, когато малко след подновяването на играта Гнабри отбеляза и второто си попадение.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

Последваха три бърз попадения. В 69-ата минута Роберт Левандовски оформи класиката, копвайки топката над Флориан Мюлер. Само три минути по-късно отново полякът покачи за 4:0, а в 74-ата минута Гнабри оформи хеттрика си в мача.

Резултатът можеше да набъбне още повече, но гостите не успяха да се възползват от шансовете си.

Така Байерн продължава отличната си серия и вече е с 40 точки на върха. Щутгарт, който се представяше добре в последните си срещи, остава със 17 пункта на 15-ата позиция.