Байерн Мюнхен победи с категоричното 3:0 сензацията в Бундеслигата до този момент през сезона Щутгарт. Срещата на "Алианц Арена" беше от 15-ия кръг на първенството. Два гола за успеха отбеляза Хари Кейн (2), (55), а веднъж се разписа Ким Мин-Джае (63). Две попадения, дело на Ким и Томас Мюлер, бяха отменени заради засади.

Германският шампион изигра много солиден мач, в който пропусна още няколко добри положения, а не позволи на голмайсторите на швабите Серу Гираси и Дениз Ундав нито веднъж да застрашат вратата на Мануел Нойер. Баварците, които в миналия кръг загубиха с 1:5 от Айнтрахт като гост, позволиха на съперника да владее топката в дълги периоди на първата част, но лесно я отнемаха и правеха изключителни контраатаки.

Задата на възпитаниците на Томас Тухел беше още по-трудна, след като в навечерието на мача заради настинка отпаднаха Йозуа Кимих и Леон Горетцка. С контузии пък бяха Свен Улрайх, Серж Гнабри, Нусаир Мазрауи и Кингсли Коман. В тяхно отсъствие солиден мач направи 19-годишният Александър Павлович.

С успеха Байерн събра 35 точки и заема второ място, като изостава на четири от лидера Байер Леверкузен. "Аспирините" имат и мач повече. Щутгарт е четвърти с 31 точки.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

Двубоят започна страхотно за домакините, които поведоха след минута и половина игра. Атакан Каразор сбърка в центъра на терена и позволи на Конрад Лаймер да му отнеме топката. Австриецът пусна извеждащ пас към Лирой Сане отдясно. Германският национал изпревари излезлия Александър Нюбел, преодоля го и подаде към Хари Кейн, който от няколко метра на празна врата не сбърка.

В 8-ата минута баварците бяха близо до втори гол. Джамал Мусиала със страхотен пас изведе Конрад Лаймер отдясно в наказателното поле. Десният защитник опита удар от малък ъгъл, който Нюбел изби в корнер. Осем минути по-късно Щутгарт за първи път отправи удар в очертанията на вратата на Мануел Нойер. Отправи го Максимилиан Мителщет, но не затрудни вратаря на баварците. Малко след това Валдемар Антон блокира шут на Рафаел Герейро от средна дистанция.

В 25-ата минута гол на баварците беше отменен. Домакините получиха право да изпълнят фал отляво на наказателното поле. Александър Павлович центрира, а Ким Мин-Джае се извиси над всички и прати топката във вратата с глава. Кореецът обаче беше в положение на засада и попадението не беше зачетено.

Четири минути по-късно Байерн организира страхотна контраатака след отлични действия на Джамал Мусиала пред собственото наказателно поле. Офанзивният пас пусна страхотен пас към Лирой Сане. Десетката напредна с топката, като се оказа с двама свои съотборници срещу двама от състава на швабите. Германският национал стигна до противниковото наказателното поле и реши да отправи удар, вместо да подаде към свободни Алфонсо Дейвис, и Александър Нюбел изби в корнер.

В 32-ата минута Лирой Сане принуди Нюбел да прави спасяване след изпълнение на пряк свободен удар на около 18 метра от вратата. Пет минути по-късно баварците пропуснаха още една добра възможност за гол. Томас Мюлер беше изведен зад защитата на гостите още в своята половина. Нападателят овладя топката и с подаване към Сане елиминира двама защитници. Германецът от малък ъгъл обаче не успя да намери очертанията на вратата.

В последната минута от редовното време на първата част шампионите пропуснаха още две отлични възможности. Хари Кейн получи подаване в наказателното поле и отправи силен удар, който Нюбел изби. Топката се озова в Мусиала, а германецът от точката на дузпата стреля над вратата.

В продължението на първата част втори гол на Байерн беше отменен. Щутгарт загуби топката в собствената си половина. Мусиала овладя и веднага изведе Томас Мюлер в наказателното поле, а нападателят със силен удар прати топката във вратата. И това попадение обаче беше отменено, тъй като нападателят беше в засада при подаването.

Дейсвията през втората част бяха идентични на първата. Байерн позволяваше на Щутгарт да владее продължително топката, но швабите често я губеха в центъра на терена и позволяваха на съперника си да контраатакува опасно.

В 55-ата минута Байерн стигна до втори гол, който този път вече беше редовен. Александър Павлович центрира към далечната от свободен удар на границата на наказателното поле отляво. Ким свали за Хари Кейн, който от няколко метра с глава нямаше как да сбърка - 2:0.

В 63-ата минута баварците направиха преднината си класическа. Александър Павлович центрира от корнер, а Ким Мин-Джае нанесе удар с глава от точката за изпълнение на дузпа, топката се отклони в резервата Антони Руо и влезе във вратата за 3:0.

В 72-ата минута домакините, които бяха пълни господари на терена, организираха поредна опасна атака. Лирой Сане напредна през центъра, комбинира с Томас Мюлер, който опита да го изведе в наказателното поле, но Дак-Аксел Загаду изпревари десетката и изчисти в корнер. Малко след това удар на Кейн от границата на наказателното поле рикошира в Загаду и излезе в корнер.

В 88-ата минута Алфонсо Дейвис получи контузия и беше заменен от Франс Кретцих.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и Байерн стигна до заслужена победа.

Байерн - Щутгарт 3:0

1:0 Хари Кейн (2)

2:0 Хари Кейн (55)

3:0 Ким Мин-Джае (63)

Байерн: 1. Мануел Нойер, 2. Дайо Упамекано, 3. Ким Мин-Джае, 9. Хари Кейн, 10. Лирой Сане, 19. Алфонсо Дейвис, 22. Рафаел Герейро, 25. Томас Мюлер, 27. Конрад Лаймер, 42. Джамал Мусиала, 45. Александър Павлович

Треньор: Томас Тухел

Щутгарт: 33. Александър Нюбел, 4. Йоша Фагноман, 2. Валдемар Антон, 23. Дан-Аксел Загаду, 7. Максимилиан Мителщет, 16. Атакан Каразор, 6. Анджело Щилер, 27. Крис Фюрих, 8. Енцо Мийо, 26. Дениз Ундав, 9. Серу Гираси

Треньор: Себастиан Хьонес