Германският шампион Байерн Мюнхен постигна трудна победа с минималното 1:0 в гостуването си на Фрайбург в среща от 27-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Единственото попадение реализира Матайс де Лихт в 51-ата минута, който се разписа с мощен удар от дистанция, който влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Марк Флекен, който иначе се отчете с редица добри спасявания по време на двубоя.

Gulliver/GettyImages
97 снимки

По този начин баварците взеха частичен реванш от този съперник, след като по-рано през седмицата бяха изхвърлени именно от Фрайбург на ¼-финалите в турнира за Купата на Германия насред „Алианц Арена“.

С тази победа Байерн вече има 58 точки и остава с две точки преднина пред втория Борусия Дортмунд, който надви с 2:1 над Унион Берлин. Фрайбург рък остава на четвъртата позиция с 47 точки, но може да бъде изместен от РБ Лайпциг, който по-късно тази вечер гостува на Херта Берлин.