Германският шампион Байерн Мюнхен буквално се подигра с петодивизионния Бремер. „Баварците“ нямаха никакъв проблем и прегазиха своя съперник с 12:0 и стартираха ударно участието си за Купата на Германия.

Още след първото полувреме Байерн имаше преднина от пет попадения след хеттрик на Ерик Максим Чупо-Мотинг, едно попадение на Джамал Мусиала и автогол на Ян-Лука Варм. През втората част Малик Тилман, Мусиала, Льорой Сане, Микаел Кюизанс, Чупо-Мотинг, Буна Сар и Корентен Толисо реализираха нови седем попадения.

Двубоят трябваше да се играе в началото на август, но бе отложен заради няколко случая на заразени с коронавирус играчи на петодивизионния тим.

Gulliver/GettyImages
56 снимки

Още в осмата минута Байерн откри резултата. Льорой Сане получи извеждащо подаване по левия фланг, напредна почти до аутлинията, след което върна по земя към Чупо-Мотинг. Нападателят нямаше известни проблеми при контрола, но все пак овладя топката и я прати във вратата на домакините.

Сериозни грешки в защитата на Бремен съпроводиха тази първа голова атака на „баварците“. В 16-ата минута Джамал Мусиала удвои, след като направи добро двойно с Чупо-Мотинг и стреля елегантно в далечния ъгъл.

В 27-ата минута Варм си отбеляза автогол, след като довкара топката след нов удар на Мусиала. Минута след това падна и четвъртото попадение. Домакините загубиха топката в своята половина, а Сане асистира на Чупо-Мотинг за втория му гол. Камерунецът просто засече от няколко метра.

Чупо-Мотинг оформи своя хеттрик в 35-ата минута след удар с глава отблизо. Томас Мюлер му асистира също с глава, макар че топката рикошира и в бранител на Бремер.

В първите три минути на втората част Байерн стигна до нови два гола. Малик Тилман наказа поредната груба грешка в защитата на Бремер, след което Мусиала отбеляза втория си гол днес след асистенция на Чупо-Мотинг.

Гредата лиши камерунеца от четвърти гол в 62-рата минута. Три минути след това обаче Лерой Сане направи 8:0, след като стреля много добре в далечния ъгъл.

В 77-ата минута домакините дори останаха с човек по-малко, след като Нобиле получи директен червен картон, след като безцеремонно дръпна сериозно фланелката на Тилман на границата на наказателното поле. Нобиле напусна терена с усмивка и бе бурно аплодиран от феновете на домакините.

Михаел Кюизанс направи 9:0 в 80-ата минута, след като стреля между краката на стража на домакините. Две минути след Чупо-Мотинг, оставен свободно в наказателното поле, закръгли резултата на 10:0 с четвъртия си гол тази вечер.

До края и Буна Сар и Толисо успяха да запишат имената си сред голмайсторите, оформяйки крайното 12:0 за Байерн. Междувременно Чупо-Мотинг регистрира и трета си асистенция, подавайки за попадението на Сар.