Байерн Мюнхен победи с 4:1 Херта в Берлин след попаденията на Корентен Толисо, Томас Мюлер, Лирой Сане и Серж Гнабри. За домакините от немската столица Юрген Екеленкамп върна едно попадение десетина минути преди края. VAR отмени и два гола на баварците в началото, и в края на срещата, единият дело на Толисо, а другият на Сане.

Gulliver/GettyImages
49 снимки

Още в третата минута на срещата Корентен Толисо прати топката във вратата на Херта, но попадението бе отменено заради тънка засада на френския полузащитник. Седем по-късно Коман стреля опасно от границата на наказателото поле, но Шволов бе на мястото си. 120 секунди по-късно Сане бе оставен непокрит, но изстрелът му от точката за изпълнение на дузпа бе слаб и не затрудни вратаря на берлинчани.

В 20-ата минута Шволов отново показа страхотен рефлекс, хващайки удар на Левандовски с пета от няколко метра.

Малко преди да измине половин час игра, играещият отляво по атаката на баварците Кингсли Коман центрира прекрасно към Толисо, който се измъкна от опеката на Дардай и с глава отбеляза за 0:1.

Десетина минути след гола Левандовски имаше страхотен шанс да открие, но дългата топка към него се оказа непосилна и полякът едва я "закачи", за да я насочи към вратата на Шволов, който с мъка отрази в корнер.

Точно преди почивката Йозуа Кимих центира добре и Томас Мюлер се отскубна от отбраната на Херта, за да насочи топката във вратата на домакините за 2:0.

В началото на втората част Владимир Дарида пропусна да намали пасива на Херта от няколко метра, а секунди по-късно четирима от Байерн излязоха сами срещу единствен останал защитник на берлинския тим, но не успяха да отбележат.

В 65-ата минута Мюлер излезе на чиста позиция след страхотен пас на Гнабри, но само от няколко метра нацели тялото на вратаря Шволов, с което пропусна да вкара втория си гол в мача.

Четвърт час преди края вратарят на столичани Александър Шволов поднесе на тепсия топката на Лирой Сане на празна врата, при което германецът нямаше какво друго да направи, освен да я вкара в мрежата за 3:0.

Само няколко минути след третото попадение, баварците вкараха и четвърто, след като Гнабри бе изведе ндобре очи в очи срещу Шволов и с отмерен удар порази мрежата.

В ответната атака юношата на Аякс Юрген Екеленкамп намали пасива на столичния тим с хубав прехвърлящ удар.

В самия край на срещата красиво попадение на Лирой Сане от дъгата бе отменено поради игра с ръка.

Херта Берлин - Байерн Мюнхен 1:4

0:1 Корентен Толисо 26`

0:2 Томас Мюлер 45`

0:3 Лирой Сане 75`

0:4 Серж Гнабри 79`

1:4 Юрген Екеленкамп 80`

Херта Берлин: Александър Шволов, Петър Пекарик, Дедрик Боята, Владимир Дарида(58`- Фредрик Бьркан), Суат Сердар(жк), Мизиане Маолида(69`- Стеван Йоветич), Ишак Белфодил(80`- Юрген Екеленкамп), Максимилиан Мителщад(58`- Сантиаго Аскасибар), Люка Тусарт, Мартон Дардай(58`-Марвин Платенхард), Линус Гехтер

Старши треньор: Тайфун Кьоркут

Байерн Мюнхен: Мануел Нойер, Бенжамен Павар, Никлас Зюле, Люка Ернандес(80`- Дайо Упамекано), Корентен Толисо(69`- Марсел Сабитцер), Йозуа Кимих, Томас Мюлер(80`- Паул Ванер), Серж Гнабри(80`- Джамал Мусиала), Лирой Сане, Кингсли Коман(69`- Омар Ричардс), Роберт Левандовски