Байерн стигна само до равенство в гостуването си на Фрайбург в мач от 24-ия кръг в Бундеслигата. Срещата завърши 2:2, а баварците имаха аванс до заключителните минути, но отново загубиха важни точки.

Домакините откриха с гол на Кристиан Гюнтер (12), но Матис Тел (35) възстанови равенството. след почивката Джамал Мусиала (75) направи обрата пълен, но три минити преди края Лукас Хьолер шокира Томас Тухел с хубав удар.

В класирането баварците вече събраха 54 точки, но Байер Леверкузен е с мач по-малко и при успех може да дръпне с 10 точки на върха. Фрайбург пък остава на 9-ата позиция, но събра пункта и е на само 3 от зона Европа.

Gulliver/GettyImages
34 снимки

Първият удар дойде след 20 секудни игра, когато Виченцо Грифо пробва изстрел от дистанция, който се оказа много неточен.

В 12-ата минута Фрайбург сюрпризира Байерн с добра атака и поведе в резултата. Първо Грифо центрира в наказателното поле и Шалай стреля с глава, но Нойер направи уникално спасяване. Последва задна ножица отново от нападателя, но и гредата помогна на баварците. Изглеждаше, че опасността е отминала, но последва мощен удар на Кристиан Гюнтер извън наказателното поле, който намери ъгъла на вратата - 1:0.

Домакините продължиха да показват страхотна игра и по нищо не личеше, че срещу тях е шампионът на Германия. В средата на първото полувреме изстрелите бяха 7:1 в полза на Фрайбург и играта определено им спореше.

В 35-ата минута баварците възстановиха паритета. Топката беше изчистена, но попадна в Матис Тел, който свали кълбото на тревата и с фалцов удар намери далечния ъгъл на вратата.

До края на полувремето баварците натиснаха в търсене на обрат, но до такъв не се стигна.

Две минути след почивката Хари Кейн се освободи от Сидилия и пробва да матира Атуболу, но изстрелът премина покрай страничния стълб.

В ответната атака Шалай върна назад към Максимилиан Егещайн, чийто опита да прати кълбото в мрежата се оказа неуспешен.

След бурното начало темпото на игра спадна. Байерн владееше повече топката, но Фрайбург използваше всяка една възможност, за да пренесе събитията пред вратата на Нойер.

Двайсет минути преди края Джамал Мусиала излезе очи в очи с вратаря, но Атуболу реагира феноменално и изби топката в корнер.

Пет минути по-късно отбраната на домакините се пречупи. Джамал Мусиала получи топката на лявото крило и с измуителен дрибъл между тима футболисти си отвори пространство за удар. Младокът насочи топката в далечния ъгъл и не осатви шанс на вратаря.

Нищо в срещата оабче не беше приключило и три минути преди края Фрайбург изравни. Байерн се пропука след силно хвърляне от тъч, което стигна чак до наказателното поле. Там Михаел Грегорич отклони леко кълбото към Лукас Хьолер, който с хубав удар от въздуха препарира Мануел Нойер.

Така Байерн загуби още точки в битката за титлата.

FT Фрайбург - Байерн 2:2

1:0 Кристиан Гюнтер 12'

1:1 Матис Тел 35'

1:2 Джамал Мусиала 75'

2:2 Лукас Хьолер 87'

Стартови състави:

Фрайбург: 1. Атуболу, 5. Гулде, 8. Егещайн, 9. Хьолер, 22. Шалай, 25. Силдилия, 27. Хьофлер, 28. Гинтер, 30. Гьнтер, 32. Грифо, 42. Доан

Наставник:Кристиан Щрейх

Байерн: 1. Нойер, 22. Герейро, 15. Дайър, 3. Мин-Жае, 6. Кимих, 8. Горецка, 45. Павлович, 42. Мусиала, 25. Мюлер, 39. Тел, 9. Кейн