Байерн Мюнхен победи Хофенхайм с 3:0 в първи мач от 17-ия кръг в Бундеслигата.

Срещата на "Алианц Арена" се игра пред 75 000 души и започна с минута мълчание в памет на Франц Бекенбауер.

Баварците реализираха по едно попадение в двете полувремена.

В 18-та минута Джамал Мусиала получи хубав извеждащ пас и от малък ъгъл вкара много красиво попадение, за да открие резултата.

През втората част Мусиала нацели страничния стълб с удар от дистанция, а за гостите Максимилиан Байер разтресе напречната греда.

Андрей Крамарич също се отчете с голям пропуск. след като бе изведен сам срещу Нойер, но вратарят спаси.

Все пак Джамал Мусиала гарантира победата за своя тим, след чудесно двойно подаване с Лирой Сане и хладнокръвен завършващ удар за 2:0.

Минути по-късно Гриша Прьомел бе изгонен след втори жълт картон, а в добавеното време Хари Кейн оформи крайното 3:0

В класирането Байерн продължава да гони лидерите от Леверкузен и вече разиката е само 1 точка. Хофенхайм пък остава на 7-ма позиция.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

Срещата между Байерн Мюнхен и Хофенхайм започна с минута мълчание в памет на Франц Бекенбауер. "Алианц Арена" се сбогува с Кайзера, който почина на 78-годишна възраст в понеделник.

Първата възможност бе за гостите, като по-малко то 120 секунди след първия съдийски сигнал Максимилиан Байер стреля над вратата. Баварците отговриха с две опасни центрирания, с които отбраната на Хофенхайм се справи.

В 18-а минута Байерн откри резултата. Лирой Сане намери Джамал Мусиала. Талантът на баварците отправи кинжален удар от малък ъгъл, който се удари в страничния стълб и се оплете в мрежата.

В 30-та минута Антон Щах опита удар от дистанция, но топката премина високо над вратата.

Втората част започна с натиск на Байерн. След 5 минути игра Мусиала бе изведен зад гърба на защитата, но добра намеса на Нсоки предотврати по-сериозни опасности за Оливер Бауман.

В 55-а минута Лирой Сане прати топката в мрежата за втори път. Попадениято обаче бе отменено за засада на Хари Кейн в развитието на атаката.

Малко по-късно Джамал Мусиала се оказа непокрит и опита удар от дистанция. Младият национал на Германия насочи добре топката, но гредата го лиши от поредно красиво попадение.

Въреки силния натиск на Байерн, гостите намериха как да отговорят. Крамарич се озова очи в очи с Мануел Нойер, но шутът на хърватина бе отразен от вратаря.

Опитите на Хофенхайм продължиха. Крамарич този път направи извеждащото подаване, а Максимилиан Байер стреля. Изстрелът разтресе напречната греда, но до изравнителен гол не се стигна.

След всички пропуснати положения за възстановяване на паритета Байерн си взе поука и в 70-та минута разви атака, с която удвои преднината си. Точен отново бе Джамал Мусиала, който този път се разписа след страхотно двойно подаване с Лирой Сане.

Лошите новини за Хофе продължиха, след като Гриша Прьомел влезе грубо в краката на Матис Тел и получи втори жълт, съответно червен картон.

В добавеното време дойде ред и за гол на Хари Кейн. Голмайсторът бе изведен по чудесен начин от Леон Горецка и успя да преодолее Бауман.

Така Байерн наказа пропуските на Хофенхайм и победи с класически резултат.

FT БАЙЕРН МЮНХЕН - ХОФЕНХАЙМ 3:0

1:0 Джамал Мусиала 18'

2:0 Джамал Мусиала 70'

3:0 Хари Кейн 90'+1'

Състави:

Байерн: 1. Мануел Нойер, 27. Конрад Лаймер, 2. Дайо Упамекано, 4. Матайс де Лихт, 19. Алфонсо Дейвис, 6. Йошуа Кимих, 22. Рафаел Герейро, 10. Льорой Сане, 25. Томас Мюлер, 42. Джамал Мусиала, 9. Хари Кейн

Хофенхайм: 1. Оливер Бауман, 5. Озан Кабак, 11. Флориан Грилич, 34. Стенли Н’Соки, 16. Антон Стах, 3. Павел Кадержабек, 6. Гриша Прьомел, 27. Андрей Крамарич, 21. Мариус Бюлтер, 14. Максимилиан Байер, 10. Ваут Вегхорст