Байерн Мюнхен победи с разгромното 8:0 Дармщат на „Алианц Арена“.

Освен с катастрофалния за гостите резултат, мачът ще се запомни и с трите червени картона, които имаше през първото полувреме.

Йозуа Кимих остави баварците с човек по-малко в 4-ата минута, но Клаус Гязула „върна услугата“ след четвърт час. Минути преди края на първото полувреме Матей Маглица също бе изгонен.

Втората част, в която Байерн започна с човек повече, бе с меко казано предизвестен край.

Баварците набързо дръпнаха в резултата в 50-ата минута чрез Хари Кейн, а след попадението на англичанина дойдоха още 7 гола. Лирой Сане усвои, а Джамал Мусиала направи 3:0. Сане и Кейн вкараха по още един за 5:0, преди и Томас Мюлер да намери мрежата на Марсел Шуен. Мусиала също направи дубъл във вратата на Шуен в 76-ата минута, а в 88-ата Кейн завърши своя хеттрик.

С победата Байерн се качва на върха с 23 точки. Байер Леверкузен е втори с 22, но и мач по-малко.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

Рано-рано в двубоя баварците усложниха двубоя си. В четвъртата минута Кимих загуби една топка близо до наказателното поле и извърши фал на дъгата. За деянието си германецът получи директен червен картон. При последвалия пряк свободен удар на Кемпе топката срещна стената, след което Пфайфер опита шут по земя, завършил в ръцете на Нойер.

Около две минути след това Сане опита далечен удар, ала Шуен успя да избие в корнер. В 13-ата минута на вратаря му се наложи да избие и изстрел на Алфонсо Дейвис. При последвалия корнер Кейн отправи опасно воле, но Шуен се справи и с него чрез блестяща намеса.

В 19-ата минута численото равенство бе възстановено. Лаймер се отскубна и бе фаулиран на границата на пеналта. Първоначално съдията даде дузпа и жълт картон за провинилия се Клаус Гязула, но след ВАР преглед промени решението си - червен картон и фал извън наказателното поле.

Четири минути преди почивката Дармщат остана с 9 души на терена. Матей Маглица фаулира Хари Кейн на границата на наказателното си поле по много подобен начин, по който бяха изгонени Кимих и Гязула. Наказанието за Магрица бе същото като за изброените двама – червен картон.

След изтичането на редовните 45 минути Байерн успя да отбележи чрез Сане. Крилото получи топката на скорост от Мусиала, финтира съперник и намери мрежата, но впоследствие бе маркирана засада.

Пет минути след началото на втората част логичното се случи и Байерн поведе. Кейн с плонж с глава засече за 1:0 центриране от Мазрауи.

Няколко минути трябваха на Байерн за втори гол. Мусиала насочи към Лаймер почти на аутлинията, а австриецът намери Сане на няколко метра от вратата и за бившия играч на Манчестър Сити остана най-лесното - 2:0.

Още няколко пък бяха нужни за третото попадение. Мусиала намери долния десен ъгъл на Шуен и направи резултата 3:0 след късо и изненадващо изпълнение на пряк свободен удар.

В 64-ата минута баварците отбелязаха четвърти гол. Автор стана Лирой Сане, отбелязал своя втори гол в мача с удар до гредата.

Резултатът започна да набъбва сериозно и в 68-ата минута и Кейн направи своя дубъл в мача. Английският нападател вкара феноменален гол отвъд централната линия, прехвърляйки вратаря на Дармщат Шуен.

Влезлият от пейката Томас Мюлер също се разписа за 6:0. Опитният играч засече във вратата на Дармщат полувисоко подаване.

Четвърт час преди края на редовното време резултатът стана 7:0 с втория гол на Мусиала в мача. Халфът излезе сам срещу Шуен и реализира в близкия ъгъл на вратаря.

Две минути преди изтичането на редовното време Сане слаломира между няколко човека от Дармщат и намери Кейн, който завърши хеттрика си за 8:0.

FT / Байерн Мюнхен - Дармщат 8:0

1:0 Хари Кейн 51`

2:0 Лирой Сане 56`

3:0 Джамал Мусиала 60`

4:0 Лирой Сане 64`

5:0 Хари Кейн 68`

6:0 Томас Мюлер 71`

7:0 Джамал Мусиала 76`

8:0 Хари Кейн 88`

Байерн Мюнхен: Нойер, Мазрауи, Де Лихт, Мин-Дже, Дейвис, Лаймер, Кимих, Коман, Мусиала, Сане, Кейн

Треньор: Томас Тухел

Дармщат: Шуен, Кларер, Гязула, Маглика, Бадер, Кемпе, Шнел Ихарт, Нюрнбергер, Мехлем, Пфайфер, Скарке