Шампионът Байерн Мюнхен ще гостува на Борусия Мьонхенгладбах във втория кръг на турнира за Купата на Германия, стана ясно след жребия тази вечер.

Жребият се забави, тъй като Байерн изигра срещата си от първия кръг срещу аматьорския Бремер ШФ в сряда, а не през първия уикенд на август, тъй като в отбора от пета дивизия имаше заразени с коронавирус.

Носителят на трофея за миналия сезон Борусия Дортмунд е домакин на втородивизионния Инголщад, а финалистът РБ Лайпциг ще гостува на тима от четвърта дивизия Бабелсберг.

Четвъртодивизионният Пройсен Мюнстер, който продължава напред въпреки загубата с 1:3 след продължения в първия кръг, тъй като Волфсбург направи грешен брой смени, ще срещне във втория кръг елитния Херта Берлин.

Майнц 05 излиза срещу Арминия Билефелд, а Щутгарт срещу Кьолн е други мачове между два тима от Бундеслигата.

Хофенхайм е домакин на Аугсбург, а Байер Леверкузен приема Карлсруе.

Срещите от втория кръг на турнира ще се играят на 26 и 27 октомври.