Байер Леверкузен направи огромна крачка към класиране в Шампионската лига през следващия сезон. „Аспирините” надвиха с 2:0 у дома Айнтрахт Франкфурт. „Орлите” бяха дошли с мисъл за предстоящия реванш от полуфиналите в Лига Европа срещу Рейнджърс в четвъртък.

В 18-ата минута Паулиньо откри резултата, а малко след почивката Патрик Шик удвои.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

С успеха Байер събра 58 точки и заема трето място във временното класиране. Айнтрахт е 11-и с 40 точки.

„Аспирините” поведоха в 18-ата минута. Тогава Муса Диаби навърза няколко футболисти на гостите и намери Паулиньо, който с удар в левия ъгъл на Кевин Трап вкара за 1:0.

Шест минути след почивката отново Диаби бе в основата на второто попадение на Байер. Френският футболист намери Патрик Шик, който удвои. Попадението беше прегледано на ВАР заради съмнения за засада, но Бенямин Кортус призна гола.