Отборът на Байер Леверкузен победи с 3:0 Майнц 05 като гост в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. Така "аспирините" се изкачиха на върха в класирането, поне временно.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Още в 7-ата минута домакините имаха добра възможност. Леандро Барейро стреля с глава, но тпоката мина покрай левия страничен стълб.

Три минути след това Алехандро Грималдо бе близо до гола след добро изпълнение на пряк свободен удар. Изстрелът му обаче мина на сантиметри над напречната греда.

В 18-ата минута "аспирините" поведоха след автогол на Сеп ван ден Берг. Той опита да изчисти центриране, но вместо това прати топката в собствената си врата.

Карим Онисиво бе близо до това да изравни в 54-ата минута, след като се извиси след ъглов удар и стреля с глава. Ударът му обаче бе париран от вратаря.

Само пет минути след това Байер Леверкузен стигна до втори гол. Алехандро Грималдо отбеляза красиво попадение от пряк свободен удар.Той изпрати топката в горния ляв ъгъл за 2:0.

В 65-ата минута пък Джонас Хофман пое от Амин Адли, залъга един от защитниците и нанесе неспасяем удар в долния десен ъгъл. Така той сложи точка на интригата в срещата.

След 6 изиграни мача Байер е събрал 16 точки, 3 повече от Байерн Мюнхен, които са с мач по-малко. По-късно тази вечер баварците излизат срещу Лайпциг.