Байер Леверкузен постигна осма поредна победа в Бундеслигата. "Аспирините" се наложиха с 3:0 над Вердер Бремен като гости. Оливие Деман се отбеляза автогол в 9-ата минута, а в края на първата част Жереми Фримпонг удвои аванса на своите. Крайният резултат оформи Алехандро Грималдо със седмия си гол от началото на сезона в 76-ата минута.

С успеха Байер събра 34 точки и се върна на върха във временното класиране. Втори е Байерн с 32 точки, докато Вердер заема 12-о място с 11 точки.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

Двубоят стартира отлично за гостите, които бяха напред в резултата след 9 минути игра. Тогава Оливие Деман опита да изчисти топката след центриране в наказателното поле, но порази собствената си врата.

Две минути преди почивката Пиеро Инкапие намери Жереми Фримпонг в наказателното поле, а нидерландецът с клиничен завършващ удар реализира за 0:2.

В 62-ата минута гол на Марвин Дюкш беше отменен заради засада. В 76-ата минута Байер вкара трети гол. Амин Адли асистира на намиращият се в страхотна форма Алехандро Гримално за крайното 0:3.