Байер Леверкузен прекъсна серията си от две поредни равенства в Бундеслигата и разби с 3:0 у дома Айнтрахт Франкфурт. Точни за успеха на "аспирините" бяха Виктор Бонифейс (14), Жереми Фримпонг (52) и Флориан Виртц (57).

Така възпитаниците на Шаби Алонсо увеличиха аванса си пред втория Байерн, който по-късно приема Щутгарт, на 7 точки, събирайки 39. Айнтрахт заема осмо място с 21 точки.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Домакините поведоха още в 14-ата минута. Тогава Флориан Виртц асистира на Виктор Бонифейс, който с удар в десния ъгъл не остави шансове на Кевин Трап. В 35-ата минута Алехандро Грималдо шутира от пряк свободен удар, но над вратата.

"Аспирините" стигхаха до втори гол в 52-ата минута. Тогава Жереми Фримпонг се разписа, след като топката се отклони в него и влезе във вратата.

Пет минути по-късно Бонифейс подаде към Виртц, който с удар от границата на наказателното поле вкара трети гол.

В 77-ата минута Байер поиска дузпа за игра с ръка на Тута в наказателното поле, но такава не беше отсъдена. До края на срещата Виртц и Пиеро Инкапие пропуснаха добри възможности за четвърти гол за своя отбор.