Байер Леверкузен победи убедително гостуващия Херта Берлин с 4:1 в среща от 23-ия кръг на футболното първенство на Германия.

"Аспирините" поведоха с два гола на почивката, след като точни бяха Сердар Азмун в 12-ата и Джереми Фримпонг в 21-ата минута. Муса Диаби се разписа след час игра за 3:0, след като асистира и за втория гол.

Gulliver/GettyImages
28 снимки

За гостите едно попадение върна Доди Лукебакио от дузпа в 67-ата минута, а крайното 4:1 оформи Амин Адли в 73-та минута.

В последните си седем мача в Бундеслигата Леверкузен има три победи, едно равенство и три загуби, а Херта е спечелил два и е загубил пет от последните си седем срещи.

След успеха Байер се изкачи на девето място с 31 точки, а Херта остава на 14-а позиция с 20 точки.

БТА / Автор: Ива Кръстева