Лидерът в Бундеслигата Байер Леверкузен продължава да ниже победи в Германия. Този път „аспирините“ победиха Хайденхайм като гост с 2:1 в мач от 22-рия кръг на първенството.

Възпитаниците на Шаби Алонсо откриха резултата в добавеното време на първото полувреме. Тогава нидерландският флангови бранител Жереми Фримпонг разпечата мрежата на Хайденхайм.

Девет минути преди края на мача Амин Адли удвои аванса на гостите и изглеждаше, че трите точки са сигурни, но малко преди края Тим Клайденхайст върна едно попадение и направи последните минути напрегнати.

В крайна сметка до нов гол не се стигна и Леверкузен с поздрави с победата.

С успеха Байер се откъсна с 8 точки на върха в класирането пред Байерн Мюнхен, а Хайденхайм е на 10-а позиция с 27 пункта. Все пак баварците са с мач по-малко.