Отборът на Байер Леверкузен стигна до успех с 3:2 срещу РБ Лайпциг като домакин в мач от първия кръг на Бундеслигата.

"Аспирините" започнаха силно и в 24-ата минута Джереми Фримпонг откри в тяхна полза.

Ударът бе двоен, тъй като в 34-ата минута пък Джонатан Тах удвои преднината на Байер.

Дани Олмо намали изоставането на РБ Лайпциг с гол пет минути след това. Така той запази интригата и за второто полувреме на мача.

В 64-ата минута Фримпонг намери Флориан ВИрц, който прати топката в мрежата след рикошет от напречната греда.

Само седем минути след това Мохамед Симакан се освободи от защитата на Байер и с глава свали топката към Люис Опенда, който пък я прати във вратата, за да намали отново изоставането на Лайпциг.

В 74-ата минута Люис Опенда можеше да се превърне в истински герой, но десния страничен стълб го лиши от нов гол.