Байер Леверкузен победи с 3:2 РБ Лайпциг в мач от 18-ия кръг в германската Бундеслига.

Победата за „аспирините“ дойде след късен обрат и гол на бранителя Пиеро Инкапие в 91-ата минута.

РБ Лайпциг на два пъти повеждаше с голове на Шави Симонс и Лоис Опенда. Байер обаче възстанови равенството и двата пъти чрез Нейтън Тела и Джонатан Та.

В първата минута от добавеното време дойде моментът на еквадореца Инкапие, който отбеляза победния гол.

С трите точки Байер дръпна на шампиона Байерн Мюнхен със 7 точки. „Аспирините“ имат 48 пункта, а баварците 41. РБ Лайпциг остава четвърти с 33 точки.

Gulliver/GettyImages
48 снимки

РБ Лайпциг започна по-активно мача и имаше шанс да отбележи рано-рано в двубоя чрез Лоис Опенда, чийто изстрел бе блокиран.

В седмата минута "биковете" намериха мрежата на гостите. Шави Симонс получи в наказателното поле на Байер и с няколко докосвания се освободи от противниковата опека, след което с удар в долния ляв ъгъл на Храдецки направи 1:0.

Точно две минути след гола на Симонс домакините имаха и нов шанс за попадение, но Бенямин Шешко не успя да се възползва.

Следващите минути бяха доста по-тихи и положения пред Бласвих и Храдецки липсваха. В 31-ата минута Жереми Фримпонг бе заменен принудително от Нейтън Тела.

Двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0, но преднината на домакина не се задържа много след полувремето. Само минута и половина след началото на втората част влезлият от пейката Нейтън Тела засече ниско подаване от фланга на Алекс Грималдо, с което Патрик Шик се размина - 1:1.

Малко, след като изравни, Байер можеше и да обърне - Бласвих обаче отрази диагонален изстрел на Виртц.

В ответната атака РБЛ не прости на "аспирините". Гостите организираха бързо нападение, на чийто връх се оказа Лоис Опенда, завършил безпощадно във вратата на Храдецки за 2:1.

Преднината на "биковете" не се задържа особено дълго - около осем минути. Джонатан Та се извиси след един корнер и с глава матира Бласвих за 2:2 в 64-ата минута.

В добавеното време на двубоя бранителят Пиеро Инкапие донесе победата за "аспирините" с гол за 2:3.

FT / РБ Лайпциг - Байер Леверкузен 2:3

1:0 Шави Симонс 7`

1:1 Нейтън Тела 47`

2:1 Лоис Опенда 56`

2:2 Джонатан Та 64`

2:3 Пиеро Инкапие 90+1`

РБ Лайпциг: Янис Бласвих, Мохамед Симакан, Лукас Клостерман, Кастело Лукеба, Давид Раум, Николас Зейвалд, Ксавер Шлагер, Дани Олмо, Шави Симонс, Лоис Опенда, Бенямин Шешко

Треньор: Марко Розе

Байер Леверкузен: Лукаш Храдецки, Йосип Станишич, Джонатан Та, Пиеро Инкапие, Жереми Фримпонг, Гранит Джака, Езекиел Паласиос, Алехандро Грималдо, Йонас Хофман, Флориан Виртц, Патрик Шик