Аугсбург победи Вердер Бремен с 2:1 у дома. Срещата беше от 23-ия кръг на Бундеслигата, а успехът четвърти поред за баварците у дома.  Българският национал Илия Груев започна като титуляр и игра през целия мач за гостите, но не успя да им помогне да се спасят от поражение.

Gulliver/GettyImages
10 снимки

Домакините излязоха напред в резултата още в 6-ата минута. Роберт Гумни проби отдясно и намери Дион Белйио в наказателното поле, а хърватският нападател вкара за 1:0. Десет минути по-късно гостите изравниха. Леонардо Битенкурт центрира за Йенс Стаге, който с глава на празна врата вкара за 1:1.

Минута след подновяване на играта Аугсбург стигна до втори гол. Ермедин Демирович намери Арне Майер със страхотен пас. Халфът овладя топката и с шут в левия ъгъл вкара за 2:1.

С успеха Аугсбург събра 27 точки и заема 13-о място във времнното класиране. Вердер е десети с три точки повече.