Аугсбург победи Кьолн с 2:0 като гост в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Гостите достигнаха до първия гол в 72-ата минута след гол на Андре Хан, а две преди края Никлас Дорш оформи крайния резултат.

Gulliver/GettyImages
44 снимки

Домакините стартираха агресивно и още във 2-ата минута Антони Модест бе близо до откриващото попадение, но изстрелът му премина покрай десния страничен стълб.

Две минути по-късно Аугсбург отговори след изстрел на Андре Хан, но вратарят на „козлите“ Марвин Шваб реагира и изби под гредата.

В 13-ата минута гостите реализираха попадение чрез Михаел Грегорич, но то бе отменено заради засада.

Началото на втората част дойде с положение за Кьолн, след като Антони Модест стреля с глава в наказателното поле, принуждавайки Рафал Гикевич да се намесва решително. В 51-ата минута стражът на гостите отново се намеси решително след нов изстрел на Антони Модест.

В 72-ата минута Аугсбург откри резултата. Андре Хан се възползва от отразена топка от вратаря на домакините и технично реализира в долния ляв ъгъл.

Две минути преди края на двубоя гостите нанесоха и втори удар, след като Никлас Дорш бе най-съобразителен при рикоширала топка и с много красив изстрел в горния десен ъгъл реализира,

С победата Аугсбург се изкачи на 14-ата позиция с актив от 16 точки, докато Кьолн е девети с три повече.