Аугсбург постигна много важна победа с 1:0 като гост на Арминия Билефелд в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима се борят за своето оцеляване, а гостите взеха ценни три точки по пътя към спасението.

Gulliver/GettyImages
38 снимки

В добавеното време на първото полувреме Аугсбург имаше добра възможност да открие резултата, след като Михаел Грегорич получи подаване в наказателното поле, но изстрелът му с глава премина покрай вратата.

Гостите все пак стигнаха до попадение пет минути след началото на втората част, когато Даниел Калиджури засече отлично в долния ляв ъгъл.

С победата Аугсбург изпревари днешния си съперник и се изкачи на 14-ата позиция в класирането с актив от 26 точки, докато Арминия е 15-и с една по-малко.