Аугсбург прекъсна серията си от три поредни загуби в Бундеслигата. Баварците се наложиха с 1:0 при гостуването си на Вердер Бремен. Двубоят беше от 6-ия кръг на шампионата.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

Единственото попадение в мача вкара Ермедин Демирович в 63-ата минута. През първата част Никлас Фюлкруг реализира, но попадението му беше отменено след намесата на ВАР. В добавеното време Марвин Дюкш изпусна дузпа.

Българският национал Илия Груев-младши влезе като резерва на мястото на Кристиян Грос в 67-ата минута, но не успя да помогне на своя отбор да избегне поражението.

В 63-ата минута Демирович получи отличен пас от Мергим Бериша и вкара за 0:1. Дълбоко в добавеното време главния рефер посочи бялата точка, след като Гувелоу игра с ръка в наказателното поле. Рафаел Гикевич обаче спаси удара на Дюкш.

Така Аугсбург събра 6 точки и заема 11-о място във временното класиране, докато Вердер е с две точки повече на 9-о място.