Аугсбург победи Хофенхайм с 1:0 в първи мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. Единственият гол в мача вкара Фредрик Йенсен в 88-ата минута. С успеха баварците събраха 24 точки и заемат 13-о място. Хофенхайм е с 19 точки позоция подолу.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Баварците вкараха гол още в 8-ата минута чрез Арне Енгелс. Попадението обаче беше отменено заради игра с ръка. До края на първата част Каспер Долберг и Павел Кадерабек не успяха да се разпишат от изгодни положения.

Две минути след почивката Ермедин Демирович вкара от няколко метра, но голът беше отменен от ВАР заради засада. В 59-ата минута Рейналдо Вейга поиска дузпа след съприкосновение с противников защитник, но такава не беше отсъдена.

В 88-ата минута падна и единствения гол в мача. Фредрик Йенсен се разписа след центриране от корнер, а асистенцията беше на сметката на Джефри Гуувелеу.