Арминия Билефелд обърна лидера във Втора Бундеслига Дармщат и го победи с резултат 3:1 в двубой от 24-ия кръг на първенството.

Всички попадения паднаха през втората част. Гостите откриха резултата в 54-ата, когато точен бе Матиас Хонсак, но Мануел Притъл изравни в 72-ата минута.

Домакините стигнаха до пълния обрат и успеха в добавеното време на срещата. Тогава първо Бенямин Канурич направи 2:1 в първата добавена минута, а в четвъртата Фабиан Клос сложи точка на спора и оформи крайния резултат.

С тази победа Арминия Билефелд излезе от опасната зона и вече се намира на 14-ата позиция с 24 точки, с три повече от първия под чертата - Зандхаузен. Дармащат остава лидер в красирането с 49 точки, но със само една повече от Хамбургер, който в неделя гостува на Карлсруе.