Айнтрахт Франкфурт нанесе втора поредна загуба на Фрайбург в Бундеслигата. „Орлите” се наложиха над сензацията от началото на сезона с 2:0 като гости. Точни за победителите бяха Йеспер Линдстрьом в 34-ата минута и Филип Костич в 43-ата минута.

С успеха Айнтрах събра 15 точки и излезе на 11-о място. Фрайбург остава трети с 22 точки.

Gulliver/GettyImages
10 снимки

В 34-ата минута „орлите” поведоха в резултата. Тогава Йеспер Линдстрьом се оказа най-съобразителен в наказателното поле след грешка в отбраната на домакините и пусна топката покрай вратаря.

В 43-ата минута гостите стигнаха до второ попадение. Филип Костич опита центриране от пряк свободен удар. Никой не успя да играе с топката в наказателното поле, а кълбото влетя във вратата след като срещна и гредата.

В 56-ата минута Линдстрьом отправи коварен удар в горния ляв ъгъл, но вратарят на Фрайбург показа добър рефлекс и изби в корнер. Малко след това удар на Дайчи Камада мина покрай вратата.

В 83-ата минута защитник на домакините изби от голлинията шут на Кристиян Гюнтер.