Айнтрахт Франкфурт оцеля в истински трилър срещу Дармщат от 1/8-финала за Купата на Германия. "Орлите" стигнаха до много труден успех с 4:2 над втородивизионния тим и се промъкнаха през иглени уши, за да се доберат до следващия етап на надпреварата.

В 44-тата минута Айнтрахт възстанови равенството чрез Рафаел Боре, а в 62-рата минута Даичи Камада направи резултата 3:2.

Гостите не се предадоха и можеха отново да възстановят равенството в 67-ата минута, когато Марвин Мелем прати топката във вратата, но голът не бе признат заради засада.

В 90-ата минута обаче "орлите" решиха всичко с четвърти гол, дело на Коло Муани.

В крайна сметка взе победата и продължава на 1/4-финалите, докато Дармщат ще се задоволи само с достойно отпадане.