Отборът на Айнтрахт победи на своя стадион РБ Лайпциг с 3:1 и така го изхвърли от 1/8-финалната фаза на Купата на Германия. Домакините поведоха чрез попадение на Андре Силва от дузпа, а след това Филип Костич удвои. Последва почетно попадение за Лайпциг, дело на Дани Олмо, а в добавеното време отново Костич оформи крайния резултат.

Гостите пропуснаха два обещаващи шанса в началото на срещата и Айнтрахт се възползва от това, откривайки резултата. В 16-ата минута Марсел Халстенберг игра непозволено с ръка в наказателното поле, за което отборът на домакините бе възнаграден с дузпа. Андре Силва се нагърби с изпълнението и матира Ивон Мвого.

Getty Images
35 снимки

Вторият гол за Айнтрахт падна през втората част, когато Филип Костич се възползва от извеждащ пас на Себастиан Роде и пробяга половината терен с топката, за да я вкара в противниковата мрежа.

В 68-ата минута пък новото попълнение на “биковете” Дани Олмо вкара първия си гол за тима след асистенция на друг новодошъл - Анхелиньо.

В последните секунди на двубоя Костич овладя добро подаване и с втория си гол в мача оформи крайното 3:1.