Отборът на Вердер Бремен победи Байерн Мюнхен с 1:0 мач от 18-я кръг на Бундеслигата. Единственият гол на "Алианц Арена" бе дело на Мичел Вайзер в 25-ата минута.

Интересното е, че "бременските музиканти" за последен път постигат победа срещу баварците през 2008-а година. Също така баварците за първи път не се разписаха в домакински мач от 2020-а година насам.

Вердер прогресира с две места в класирането, заемайки 12-ото с 20 точки. Шампионът пък остава с 41 пункта, седем зад настоящия лидер Байер Леверкузен, но и мач по-малко.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

Първата по-опасна ситуация бе пред вратата на гостите. В 7-ата минута Хари Кейн добре задържа топката, след което пусна наляво към Лирой Сане. Той веднага шутира, но право в стража на Вердер, който улови без проблеми.

Три минути след това "бременските музиканти" комбинираха отлично, което позволи на Йенс Стаге да напредне в свободното пространство. След това футболистът стреля, но не затрудни Манеул Нойер.

В 16-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като футболист на баварците се озова на земята. Главният съдия Марко Фриц бе близо до ситуацията, но той остави играта да продължи. Нямаше и намеса на ВАР впоследствие.

Кимих изпрати центриране към Джамал Мусиала в 22-ата минута. Вторият пък успя да стигне до топката и от малък ъгъл се опита да стреля с глава, но Михаел Цетерер улови.

Две минути по-късно Мичел Вайзер получи и стреля от границата на наказателното поле. Топката рикошира и се насочи опасно към горния десен ъгъл на вратата. Мануел Нойер обаче блесна с невероятна намеса и изби.

В 25-ата минута гостите успяха да шокират баварците, след като Джъстин Нийнма стигна до дълго подаване. Той тръгна зад центъра и засада нямаше, след което остана очи в очи с вратаря на Байерн. Футболистът на Вердер успя да преодолее Нойер и изведе напред "бременските музиканти". Попадението обаче бе отменено заради нарушение при отнемането на топката от страна на гостуващия тим.

Дайо Упамекано бе близо до гола четири минути след това. Той нахлу в наказателното и бе намерен. След това французинът бързо стреля с левия крак, но право в ръцете на Цетерер.

В 43-ата минута топката стигна до Ник Волтемаде в наказателното на Байерн след неуспешно изчистване. Последвалият му изстрел обаче бе блокиран от защитник на домакините.

В добавеното време на първото полувреме Романо Шмид получи и шутира от дистанция. Изпълнението му обаче премина високо над напречната греда. Малко след това Кингсли Коман на свой ред реши да обстрелва вратата на Вердер Бремен от разстояние, но и неговият удар завърши по същия начин - в трибуните.

В 50-ата минута Хари Кейн беше много близо до гола. Английският голмайстор отправи снаряд от границата на накзателното поле, но топката прелетя опасно близо над напречната греда.

Девет минути след това Мичел Вайзер получи отдясно. Той се справи с Алфонсо Дейвис и навлезе в наказателното, след което стреля мощно с левия си крак. Ударът му в горния ляв ъгъл на вратата се оказа неспасяем за Мануел Нойер.

В 73-ата минута Джамал Мусиала стреля по земя от дистанция. Изпълнението му обаче не затрудни стража на Вердер Бремен, който улови.

Десетина минути по-късно Лирой Сане бе близо до изравнителното попадение при изпълнение на пряк свободен удар. Неговият изстрел обаче мина малко над вратата.

Три минути преди края на редовното време Матис Тел нацели гредата, след като засече центриране и стреля с глава. Минута по-късно отново той обстрелва Цетерер с мощен шут извън пеналтерията. Топката обаче мина покрай целта.

FT / БАЙЕРН МЮНХЕН - ВЕРДЕР БРЕМЕН 0:1

0:1 Мичел Вайзер 59'

Стартовите състави на двата отбора:

Байерн Мюнхен: 1. Мануел Нойер, 19. Алфонсо Дейвис, 4. Матайс де Лихт, 2. Дайо Упамекано, 27. Конрад Лаймер, 22. Рафаел Герейро, 6. Йозуа Кимих, 11. Кингсли Коман, 10. Лирой Сане, 42. Джамал Мусиала, 9. Хари Кейн

Вердер Бремен: 30. Михаел Цетерер, 3. Антони Юнг, Марко Фридъл, 4. Никлас Щарк, 27. Феликс Агу, 6. Йенс Стаге, 14. Сене Лайнен, 20. Романо Шмид, 8. Мичел Вайзер, 29. Ник Волтемаде, 17. Джъстин Гидеон