Волфсбург изпусна трите точки у дома, след като допусна Щутгарт да изравни за 2:2 дълбоко в добавеното време на мача от 5-ия кръг на Бундеслигата.

Йонас Винд даде аванс на домакините с гол в 20-ата минута. Енцо Мийо пропусна от дузпа за гостите в 32-ата, но при добавката не сгреши - 1:1. Атакан Каразор остави Щутгарт с човек по-малко в 63-ата минута, получавайки втори жълт и респективно червен картон за груба игра.

Домакините се възползваха от численото си преимущество и отново поведоха чрез Мохамед Амура в 68-ата минута. Макар и с 10 души гостите не се предадоха и изравниха в 7-ата минута на  даденото от съдията продължение чрез Дениз Ундав.

С равенството Щутгарт събра актив от 8 точки и се намира на 8-о място, а Волфсбург са 13-и с 4.