Борусия Мьонхенгладбах прегази с лекота 4:1 като гост Фортуна Дюселдорф и продължава да мечтае за титлата в Бундеслигата. "Жребците" се доближиха на 3 точки до лидера РБ Лайпциг и са с мач по-малко заради отложената среща с Кьолн. Фортуна остава в опасната зона заедно с Вердер и Падерборн.

Тимът от Мьонхенгладбах поведе още в 22-ата минута чрез Йонас Хофман, който получи пас в "уличка" от Тюрам и отблизо прати топката в далечния ъгъл. Ерик Томи изравни за домакините само след 7 минути. Той овладя дълъг пас в наказателното поле и майсторски матира вратаря Ян Зомер.

След почивката играчите на треньора Марко Розе наложиха пълно превъзходство и отбелязаха три попадения. Капитанът Ларс Щиндъл вкара на два пъти - в 51-ата получи задължаващо подаване от Тюрам на празна врата, а в 78-ата се разписа с удар отблизо. Флориан Нойхаус оформи крайното 1:4 в 82-ата минута, възползвайки се от поредица от грешки в защитата на Фортуна.

ФОРТУНА ДЮСЕЛДОРФ - БОРУСИЯ МЬОНХЕНГЛАДБАХ 1:4

Голмайстори: 0:1 Хофман 22, 1:1 Томи 29, 1:2 Щиндъл 51, 1:3 Щиндъл 78, 1:4 Нойхаус 82

ФОРТУНА ДЮСЕЛДОРФ: 33. Кастенмайер, 5. Айхан, 19. Йоргенсен, 4. Касим, 22. Щьогер, 25. Цимерман, 6. Моралес, 10. Бериша, 15. Томи, 28. Хенингс, 27. Ампрома
Треньор Уве Рьослер

БОРУСИЯ МЬОНХЕНГЛАДБАХ: 1. Зомер, 28. Гинтер, 5. Щробъл, 30. Елведи, 18. Лайнер, 8. Закария, 32. Нойхаус, 17. Венд, 23. Хофман, 13. Щиндъл, 10. Тюрам