Отборът на РБ Лайпциг се настани в топ 4 на Бундеслигата, след като победи Кьолн с 3:1 в двубой от 22-ия кръг на първенството.

17 снимки

С успеха “биковете” събраха 34 точки, колкото има и Унион (Берлин), който е с мач по-малко. Кьолн от своя страна остана седми с 32. Двубоят се изигра пред пълните трибуни на “Ред Бул Арена - Центращадион” в Лайпциг, които останаха доволни от представянето на любимците си.

Резултатът беше открит в 25-ата минута от френския халф на РБ Лайпциг Кристофър Нкунку. Резултатът се запази до почивката, а след паузата Дани Олмо удвои със страхотен удар от границата на наказателното поле.

Само три минути по-късно Анхелиньо направи резултата класически. В самия край Тим Лемперле вкара почетно за тима, воден от треньора Щефен Баумгарт.

В следващия кръг Кьолн посреща Айнтрахт, докато РБ Лайпциг гостува на Херта в Берлин.