Отборът на Волфсбург постигна ценна победа с 4:2 при гостуването на Падерборн в последен мач от 20-тия кръг на германската Бундеслига.

Домакините поведоха в резултат чрез гол на Бен Золински в 20-та минута, но до края на полувремето всичко се обърка за състава на Щефан Баумгарт.

Първо Робин Кнохе изравни в 26-та минута, преди Герит Холтман си изкара директен червен картон от отбора на домакините. Пет минути преди края на частта Даниел Гинчек завърши обрата, за да могат "вълците" да водят с 2:1 на почивката.

В 60-та минута Гинчек отбеляза втория си гол в срещата за 3:1, преди Себастиян Василиадис да върне надеждите на Падерборн с гол в 72-та минута. Четири минути по-късно обаче Максимилиан Арнолд сложи точка на спора, за да оформи крайното 4:2.

Така Волфсбург се изкачи до 9-та позиция с актив от 27 точки, докато Падерборн остана с едва 15 пункта на последното място.