Отборът на Волфсбург победи с класическото 3:0 гостуващия Фрайбург в мач от 19-ия кръг на германската Бундеслига. Джон Брукс отри в 21-ата, а Воут Вегхорст удвои в 39-ата минута. Яник Герхардт отбеляза последното попадение в 85-ата минута.

Домакините откриха резултата в 22-ата минута чрез Джон Антъни Брукс, който изпрати топката във вратата на гостите след центриране от ъглов удар и разбъркване в наказателното поле на Фрайбург.

В 39-ата минута Ваут Вегхорст удвои резултата с техничен удар от близко разстояние.

Класиката бе оформена пет минути преди края на двубоя, когато Яник Герхарт след неориентирана игра на гостите в защита.

С  третата си поредна победа Волфсбург се изкачи до третата позиция с актив от 35 точки, докато Фрайбург остава 9-и с 27 пункта. В следващия кръг „вълците“ гостуват Аугсбург, като преди това имат домакинство на Шалке в турнира за Купата на Германия. Фрайбург пък приема Борусия Дортмунд идната седмица в първенството.