В двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата Волфсбург съумя да обърне Айнтрахт Франкфурт с 2:1.

През първата част домакините бяха по-активният тим, но не съумя да реализира попадение, с което да излезе напред в резултата.

Айнтрахт откри резултата след гол от дузпа реализирана от Бас Дост в 63-ата минута, а наказателния удар беше отсъден и с помощта на ВАР. Преди това в 54-ата минута Соу от Айнтрахт пропусна чудесна възможност, но и вратарят на домакините беше на ниво. Две минути по-късно отново гостите пропуснаха от идеална възможност, която беше пропусната от Костич.

До края на мача с две попадения на Вегхорст в 76-ата от дузпа и в 88-ата минута домакините стигнаха до пълния обрат. След тази победа Волфсбург заема 4-ото място в класирането с актив от 21 точки, но и мач повече, а Айнтрахт е на 9-ата позиция с 13.