Отборът на Волфсбург победи с 2:0 като гост Майнц 05 в мач от 17-ия кръг на германската Бундеслига. Попаденията отбелязаха Бартош Бялек в 65-ата и Ваут Вегхорст в 79-ата минута.

Първата част беше равностойна, като домакините дадоха сериозен отпор на съперника.

„Вълците“ обаче все пак стигнаха до трите точки през втората част, след като в 65-ата минута Бартош Бялек откри, а в 79-ата минута Ваут Вегхорст оформи крайното 2:0.

С този успех възпитаниците на Оливер Гласнер се изкачиха до петото място с 29 точки, колкото има и четвъртия Борусия Дортмунд. Ситуацията с Майнц обаче продължава да се влошава. Те вървят предпоследни в класирането с едва седем точки в актива си, колкото има и последния Шалке.