Отборът на Шалке 04 записа ценен успех с 2:1 срещу Волфсбург, затваряйки 18-ия кръг в Бундселига. Победата бе много важна за отбора на Доменико Тедеско, който се намираше на незавидното 14-о място, но трите точки в неделя изкачиха „миньорите” до 12-ата позиция.

Даниел Калигури даде превес на „кралскосините” в осмата минута след дузпа, а Елвис Реджбечай изравни резултата на „Фелтинс Арена” в 20-тата минута. Втори гол на Калигури в 78-ата минута обаче донесе важната победа за домакините.

Още в петата минута пък Адмир Мехмеди можеше да изведе „вълците” напред, но ударът му с глава бе отразен от Александър Нюбел. Три по-късно пък Уилиям извърши груб фаул в наказателното си поле, в опит да открадне топката, а Мануел Грефе показа точката за дузпа. Зад топката застана Калигури, който с удар в десния ъгъл преодоля Коен Кастеелс – 1:0 за Шалке 04.

Гостите заиграха по-смело и не след дълго успяха да изравнят резултата. В 20-тата Реджбечай бе най-съобразителен да засече топката, която пък дойде в него, след като се отби в десния страничен стълб на Нюбел – 1:1.

През второто полувреме Шалке 04 бе по-хитрият отбор, а това му донесе и крайният успех, когато Калигури в 78-ата отбеляза своя втори гол, както и втори за домакините след диагонален шут.

В идния кръг Шалке ще пътува до столицата Берлин за гостуване на Херта, докато Волфсбург ще приеме Байер Леверкузен.