Отборите на Волфсбург и Аугсбург завършиха при резултат 0:0 в предпоследен мач от 9-тия кръг на Бундеслигата.

Двубоят беше изключително равностоен, като през първата част най-доброто положение беше за нападателя на "вълците" Феликс Клаус, чийто удар обаче беше париран от стража на Аугсбург Томас Кубек в 9-та минута.

Към края на срещата домакинския натиск се увеличи и в 84-та минута Волфсбург мислеше, че е спечелил мача. Жоао Виктор се оказа най-съобразителен при едно разбъркване пред вратата на баварците и прати топката в мрежата на гостите. В последствие обаче се оказа, че голът няма да бъде зачетен заради засада в развитието на атаката.

Така Волфсбург запази рекорда си от 9 непобедени мача след началото на Бундеслигата, заемайки 3-та позиция с актив от 17 пункта. Аугсбург, от своя страна, остана на предпоследното 17-то място с едва 1 победа и 7 точки.