Волфсбург спечели с 3:0 в гостуването на Арминия Билефелд от 22-ия кръг в Бундеслигата. Така "вълците" продължиха успешната си серия, която ги утвърди на третото място в класирането. Тимът от Билеферд е в дъното на таблицата, като само Майнц и Шалке имат по-малко точки в актива си.

Двубоят започна с положения пред вратата на домакините, но Кевин Мбабу и Максимилиан Арнолд не намериха пътя към гола. Логичното се случи в 29-ата минута, когато Яник Герхард намери Ренато Щефен в наказателното поле и той с удар от движение направи 0:1.

Две минути след почивката отново Щефен бе в прегръдките на съотборниците си, след като удвои отблизо. В 54-ата минута падна нов гол, този път го вкара Максимилиан Арнолд. Той оформи класическата победа на Волфсбург с фамозен удар извън наказателното поле.

Домакините пропуснаха да отбележат почетно попадение в 77-ата  минута, когато Фабиан Клос с глава от перфектна позиция прати топката над вратата.