Волфсбург спечели убедително с 3:1 гостуването на  Щутгарт в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата и си върна третото място в Бундеслигата. Така "вълците" се приближиха с още една крачка към Шампионската лига

Тимът на Волфсбург поведе в 13-ата минута чрез Ксавер Шлагер, който вкара с удар от границата на  наказателното поле. Домакините можеха да изравнят в 26-ата минута, но Филип Форстер пропусна дузпа. В 29-ата минута Вегхорст направи 0:2, засичайки с глава центриране на Йосип Брекало. Отново хърватинът записа асистенция в 65-ата минута, когато намери Яник Герхард и той вкара трети гол. Гонсало Кастро отбеляза почетното попадение за Щутгарт в добавеното време на мача.

В друг мач от кръга Борусия Мьонхенгладбах допусна обрат в гостуването на Хофенхайм, след като поведе с 2:0 през първата част. Само за 20 минути след почивката домакините вкараха три безответни гола и спечелиха трите точки срещу "жребците".

РЕЗУЛТАТИ, 31 КРЪГ / КЛАСИРАНЕ

Вердер Бремен - Майнц 0:1
0:1 Адам Салай (16)

Борусия Дортмунд - Унион Берлин 2:0
1:0 Марко Ройс (27), 2:0 Рафаел Гереро (88)

Хофенхайм - Борусия Мьонхенгладбах 3:2
0:1 Аласан Плеа (25), 0:2 Валентино Ласаро (45), 1:2 Андрей Крамарич (49), 2:2 Илас Бебу (60), 3:2 Андрей Крамарич (65)

Щутгарт - Волфсбург 1:3
0:1 Ксавер Шлагер (13), 0:2 Воут Вегхорст (29), 0:3 Яник Герхард (65), 1:3 Гонсало Кастро (90+2)