Волфсбург записа логична, но много трудна победа при гостуването си на Аугсбург в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Гостите надвиха баварския тим с 3:2, като победното попадение дойде дълбоко в добавеното време.

Тимът от Долна Саксония поведоха с 2:0 до почивката, след като Жосуа Джилаводжи откри в 33-ата минута, а Уилиям удвои в 41-ата.

Баварският тим започна уверено второто полувреме и в 49-ата минута намали резултата чрез Рани Кедира, а Серхи Кордова изравни в 59-ата минута резултата на „WWK Арена”. Все пак в 89-ата минута „вълците” стигнаха до трите точки, когато Яник Герхардт прати трите точки във Волфсбург.

По този начин гостите ще зимуват на петата позиция с 28 точки. Отборът на Бруно Лабадия е на три точки зад четвъртия РБ Лайпциг (31). Аугсбург пък ще продължи да се бори сериозно за своя елитен статут в Германия, но все пак остава над чертата и е 15-и с 15 точки.