Отборът на Волфсбург срази Вердер Бремен с 5:3 в двубой от деветия кръг на Бундеслигата. С успеха "вълците" събраха 17 точки и се изкачиха на петата позиция във временното класиране, докато Вердер е десети с 11.

Тон на головото шоу на "Фолксваген Арена" дадоха "бременските музиканти", които откриха чрез Леонардо Битенкурт в 13-ата минута. Волфсбург стигна до светкавичен обрат в рамките на 3 минути. Боте Баку изравни в 22-ата минута, а Джон Антъни Брукс изведе домакините напред.

Вердер наери бърз отговор и чрез Кевин Мьовалд стигна до равенство в 36-ата, но Волфсбург отново излезе напред само минута по-късно, а автор на гола стана Ваут Вегхорст. Втората част започна с ново равенство, след като Брукс си отбеляза автогол. Волфсбург стига до успеха в последния четвърт час. Вегхорст направи 4:3 в 76-ата минута, а точка на спора сложи Бартош Бялек в 90-ата.