Волфсбург увеличи серията си на пет поредни мача без допуснат гол, но пропусна възможността да излезе еднолично на 3-ото място в Бундеслигата, след като завърши 0:0 с Борусия Мьонхенгладбах.

Мачът се очакваше с определен интерес, тъй като двата отбора играят в сходни варианти, но пък двата отбора така и не намериха път към вратата.

Първата възможност за гол беше в 8-ата минута, когато Кевин Мбабу натисна топката след подаване Максимилиан Арнолд от фаул, но вратарят Ян Зомер спаси вратата на Борусия с невероятно спасяване. Ридле Баку също беше близо до гол, но Матиас Гинтер подложи крак пред голлинията.

Секунди по-късно Яник Герхард получи топката на 12 метра, но стреля над горната греда. До края на първата част гостите имаха една възможност чрез Аласан Плеа, чийто удар обаче беше блокиран от Паоло Отавио. Второто полувреме започна с възможност за гостите, открила се пред Ларс Щиндъл. Вратарят Коен Кастеелс обаче спаси. 10 минути по-късно вълците също можеха да открият, но ударът на Шавер Шлагер мина над горната греда.

Още една възможност имаше за тях до края на мача, когато Джон Бруукс стреля с глава след центриране на Арнолд от корнер, но топката мина край страничната греда. Накрая и Мбабу стреля в малката мрежичка за радост на вратаря на Борусия (М).

При този резултат домакините остават на 4-о място с 39 точки, колкото има пред тях с по-добра голова разлика Айнтрахт. Борусия (Мьонхенгладбах) е в три мача без победа, има 33 точки и заема 7-о място. Лидерът Байерн (48 точки) на пръв поглед има лесна среща с Арминия утре и може да дръпне със 7 точки пред РБ Лайпциг.