РБ Лайпциг записа категорична победа като гост с 4:0 над Фортуна Дюселдорф в последен мач от 19-ия кръг на Бундеслигата.

Срещата бе решена след само 16 минути, след като гостите вече водеха с 3:0. Юсуф Поулсен откри резултата на „Есприт Арена” в Дюселдорф във втората минута, а Ибрахима Конате удвои в деветата. Седем минути по-късно втори гол на Поулсен покачи резултата, а Конрад Лаймер оформи крайния резултат в 68-ата минута.

Успехът дойде добре за тима на Ралф Рангник, който реагира блестящо след поражението в предния кръг от Борусия Дортмунд (0:1).

По този начин РБ Лайпциг се утвърди на четвъртото място в Бундеслигата и е с 34 точки, докато Фортуна бе спрян след четири поредни успеха и остава 14-и с 21 точки.