Вердер Бремен измъкна победа с 1:0 в гостуването на Фрайбург с фантастичен гол на Леонардо Битенкорт още в 19-ата минута. Така отборът прекъсна дълга серия без успех и взе глътка въздух в борбата за оставане в Бундеслигата. Българинът Илия Груев е помощник-треньор в тима от Бремен.

Със спечелените три точки треньорът на Вердер Флориан Кохфелд затвори поне временно устите на критиците, които му поискаха оставката преди мача с Фрайбург.  Бременските музиканти завършиха мача с 10 души, след като две минути преди края резервата Филип Баргфреде получи втори жълт картон и бе изгонен.

Началните минути на двубоя бяха за домакините, които затрудниха вратаря Павленка с удари на Винченцо Грифо и Роланд Салай. В 19-ата минута обаче бяха неприятно изненадани от солова изява на Леонардо Битенкорт, който овладя топката на границите на наказателното поле и с прекрасен удар в долния ляв ъгъл не остави шансове на вратаря Шволов.

Втората част започна с отлична възможност за Вердер, но Марко Фридъл я пропиля. Домакините отговориха с опасни удари на Салай и Николас Хьофлер, но вратарят Павленка показа класа и спаси. В 89-ата минута Мануел Гулде прати топката в мрежата на бременци, но реферът Роберт Хартман отмени гола след консултация с ВАР.

Дълбоко в добавеното време Нилс Петерсен имаше златна възможност да донесе точката на Фрайбург, но вратарят Павленка отрази майсторски удара му от въздуха.

ФРАЙБУРГ - ВЕРДЕР БРЕМЕН 0:1

Голмайстор: 0:1 Леонардо Битенкорт (19)

ФРАЙБУРГ: 1. Шволов, 7. Шмид, 5. Гулде, 25. Кох, 30. Гюнтер, 22. Салай (82-28. Чанг-Хуун Куон), 19. Хаберер (72-6. Абраши), 27. Хьофлер, 32. Грифо, 9. Хьолер, 18. Петерсен

Треньор Кристиан Щрайх

ВЕРДЕР БРЕМЕН: 1. Павленка, 23. Гебре Селасие, 13. Великович, 18. Мойсандер, 32. Фридъл, 3. Фогт (35-44. Баргфреде), 35. Егещайн, 30. Клаасен, 10. Битенкорт, 19. Сарджънт (64-8. Осако), 7. Рашица (82-9. Селке)