Отборът на Вердер Бремен нямаше никакви скрупули да спечели гостуването си срещу Байер Леверкузен в 26-ия кръг на Бундеслигата с 3:1. Преди началото „аспирините” изглеждаха като фаворита в сблъсъка, но не намериха отговор на убийствената ефективност, която противникът демонстрира.

Контраатаките на „бременските музиканти” бяха смразяващи, а Леверкузен рано го усети. В 13-ата минута Максимилиан Егещайн с премерен диагонален пас по тревата намери Макс Крузе отляво по атаката срещу разредената отбрана на домакините. Крузе напредна и макар Джонатан Та да бе нелошо позициониран, кинжалният шут на нападателя мина покрай защитника спря в долния ляв ъгъл – 1:0.

Последва много силен период за Леверкузен, който не успя да реализира солидния набор голови ситуации, до които се добра. В 17-ата централният бранител Александър Драгович с глава засече центриране на Леон Бейли, стреляйки малко над вратата. Самият Бейли също нанесе опасен изстрел с глава в 34-ата, който отново мина от грешната страна на напречната греда. Секунди по-късно Кевин Фоланд пък стреля в аут покрай десния стълб.

В 37-ата Вердер нанесе втори тежък удар, като спечели топката в половината на Байер, докато отборът-домакин опитваше да изнесе. Макс Крузе изведе Милот Рашица отдясно в наказателното поле, а макар вратарят Лукаш Храдецки да закачи кълбото, то все пак намери път към мрежата му – 0:2.

След почивката попадение за Леверкузен на Кай Хаверц в 55-ата минута беше отменено заради игра с ръка. Четири по-късно Нури Шахин от пряк свободен удар разтресе напречната греда на „аспирините”.

Домакините си върнаха надеждите в 75-ата минута, когато Леон Бейли изпълни по превъзходен начин пряк свободен удар, отсъден на около 23-24 метра фронтално срещу вратата. Кълбото влетя по безупречен начин в горния десен ъгъл – 1:2.

Дълбоко в продължението обаче Макс Крузе попари и без друго чезнещите надежди на Байер. Мартин Харник получи топката отдясно с много пространство пред себе си, като директно комбинира с Крузе по другия фланг. Той бе останал един на един срещу Та в наказателното поле, финтира елегантно капитана на Леверкузен, а после копна над Храдецки – 1:3.

Във временното класиране Вердер заема 8-а позиция с 39 точки, като се намира на три точки зад 7-ия Волфсбург и 6-ия Леверкузен, който към момента заема последната позиция, даваща право на участие в Лига Европа. Петият Айнтрахт Франкфурт също не е далеч напред със своите 44 точки.

До края на Бундеслигата за сезон 2018/2019 има да се изиграят още 8 кръга.