Вердер Бремен и Херта Берлин завършиха наравно 0:0 в последен мач от съботната програма на германското първенство по футбол.

Срещата от 20-ия кръг на Бундеслигата остави Вердер на 16-о място в класирането и отборът продължи да бъде без победа в шампионата от 9-и декември насам, когато надви изненадващо с 2:1 Борусия Дортмунд като гост.

Двата отбора създадоха много положения, но така и не успяха да вкарат гол.

Най-чистото за Херта пропусна Ведад Ибишевич, който се появи в игра в 67-та минута и секунди по-късно не успя да накаже грешка на Томас Дилейни, стреляйки встрани от вратата.

Вердер пък получи уникален шанс в петата минута на добавеното време, когато Арон Йохансон центрира, Ишак Белфодил свали топката към Максимилиан Егещайн и той просто трябваше да вкара победния гол.

Неговият удар обаче беше изчистен от голлинията от Джордан Торунарига, който спаси точката за гостите. Равенството остави Херта на 11-о място с девет точки преднина срещу Вердер./БТА