Отборът на Унион Берлин надви Херта Берлин с 3:2 и се класира за четвъртфиналите на Купата на Германия.

Гостите откриха резултата още в 11-ата минута чрез Фогълзамер, който с удар от движение преодоля вратаря и прати топката в левия ъгъл на вратата.

В 32-ата минута Унион имаше претенции за дузпа, но след преглед с ВАР стана ясно, че такава няма и играта продължи.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

В 50-ата минута Никлас Щарк си отбеляза автогол в опита си да пресече подаване на противника и удвои аванса на Унион. Само четири минути по-късно Рани Кедира върна услугата и също прати топката в собствената си врата.

Все пак няколко секунди по-късно, при изпълнение на свободен удар Робин Кнохе засече центрирането и с бърз шут вкара за 3:1.

Дълбоко в добавеното време Суат Сердар върна още едно попадение за Херта, но бе твърде късно за нещо повече.

Така Унион взе дербито и продължава напред към четвъртфиналите на турнира.