В рамките на четири минути през второто полувреме Унион Берлин успя да обърне Майнц като гост и стигна до ценен успех с 2:1. Двубоят бе от 7-ия кръг на Бундеслигата. В герой за „железните“ се превърна Тайво Ауонии (69, 73). Нигериецът реализира и двата гола за своя отбор. Преди това Маркус Ингвартсен бе дал преднина на домакините в 39-ата минута.

Домакините поведоха в 39-ата минута. Тогава Карим Онисиво намери Маркус Ингвартсен, който пое добре топката и матира вратаря за 1:0.

„Железните“ стигнаха до обрат в рамките на четири минути през второто полувреме. В 69-ата минута Макс Крузе намери Тайво Ауонии в наказателното поле и нигерийският нападател не сбърка – 1:1.

В 73-ата минута Кевин Бееренс намери Ауонии с глава в наказателното поле и таранът реализира втория си гол в срещата. В продължението на мача домакините останаха с човек по-малко, след като Доминик Коор бе изгонен с втори жълт картон.

С успеха Унион събра 12 точки и излезе на седмо място във временното класиране. Майнц е девети с 10 пункта.