Унион Берлин и Майнц 05 не излъчиха победител в двубоя от междинния 28-и кръг на Бундеслигата. Мачът завърши при резултат 1:1 между преките конкуренти в битката за оцеляване. Гостите може да съжаляват, че не се възползваха от факта, че играха цяло полувреме с човек повече, но дори и така не успяха да измъкнат трите точки.

Майнц първи откри резултата, след като в 13-ата минута Леонардо Барейро центрира почти от аутлинията, топката премина през куп от играчи и се озова в Боте Баку, който от движение отбеляза за 0:1.

В 33-ата минута Маркус Ингвартсен възстанови равенството с красиво изпълнение от фаул.

В 42-ата минута Уноин остана в намален състав, след като Роберт Андрич получи втори жълт и съответно червен картон.

През второто полувреме Майнц потърси победата, но домакините удържаха натиска на съперника и срещата завърши без победител.

По този начин Унион поне спря серията си от три поредни загуби и с актив от 31 точки излезе на 13-ото място в таблицата. В същото време Майнц остава точно над чертата на 15-ата позиция с 28 точки.