Защитникът на Шалке 04 - Жан-Клер Тодибо, получи контузия на бедрото в мача от 26-ия кръг на германското футболно първенство срещу Борусия Дортмунд на "Сигнал Идуна Парк".
След малко повече от два месеца пауза сезонът в Бундеслигата бе официално подновен в събота.

20-годишният французин, който играе като преотстъпен в клуба от Барселона, бе принудително заменен на почивката. Все още се очаква да премине медицински изследвания, след които ще има повече яснота за сериозността на травмата и срока за възстановяване.

Още в първия мач след рестарта на първенството Тодибо успя да привлече вниманието, след като в средата на първото полувреме обиди нападателя на съперника - Ерлинг Халанд, след борба за позиция между двамата в наказателното поле при изпълнение на корнер пред вратата на Шалке 04. Тодибо напсува норвежкия тарант и това се чу ясно на празния стадион.

Малко по-късно Халанд отговори, откривайки резултата при успеха с 4:0 на Борусия.